Başboğa

Spor Alanı Çadırları


Spor alanı çadırları, açık spor sahalarının üzerini kapatarak dört mevsim sportif aktivitenin devamlılığı felsefesine göre tasarlanmaktadır. Yapılarımız, müşteri ihtiyaç ve talebine göre çelik iskeletli veya hava destekli olarak projelendirilmektedir.

Çelik iskeletli yapılarımızın kurulum ve sökümü hızlıdır. Yapılar mevsimsel olarak kullanıldığı gibi kolay taşınabilme özelliğiyle de farklı mekanlarda spor sahası oluşturma imkanını da sağlar. Gerek düşük yatırım maliyeti gerekse işletme giderlerine olumlu katkısıyla, yatırımızın geri dönüşümünde avantajlı çözümler sunar.

Hava destekli spor alanı çadırlarımız iç mekanda kolon –kiriş sistemi bulunmaksızın tasarlanmıştır. Kesintisiz geniş iç hacmi sayesinde yapının içinde rahat hareket etme olanağı sağlar. Kurulması, sökülmesi, taşınması son derece pratik, ankrajı kolay, maliyeti düşüktür. Özellikle sezonluk kullanımlarda, müşterilerimizin tercih ettiği bu tip yapılar sezon sonunda kaldırılıp, minimum bir alanda depolanabilir. Hava destekli çadırların, çelik iskeletli çadırlara göre sağladığı avantajların başında içerideki sesin yankılanmaması gelmektedir. Böylece sporcular yankıdan kaynaklanan rahatsız ortama maruz kalmadan aktivitelerini çok daha konforlu bir ortamda gerçekleştirebilmektedir. İstendiği takdirde akustik ses izolasyonu sağlama olanağımız da mevcuttur.

Yarı ışık geçirgen membran kumaş, sportif aktivitelerin en yoğun yapıldığı gündüz saatlerinde gün ışığından maksimum faydanın yanı sıra sporculara pozitif bir alan da yaratmış olur. Aydınlatmaya ayrılan maliyetin miktarını önemli ölçüde azaltır. Başboğa bünyesinde imal ettiğimiz membran kumaş, insan sağlığına zararlı UV ışınlarını bloke eder. Kış aylarında içerideki havanın sıcak, yaz aylarında ise serin tutulabilmesi için yapılardan en efektif yöntemle yararlanmayı sağlayan yalıtım opsiyonlarımız müşterilerimizin talep ve ihtiyacı doğrultusunda projelendirilmektedir. Yapılarımız spor sahasının özelliklerine göre 90 metre ene kadar ve istenen boyutta üretilebilir.

Spor Alanı Çadırları Kullanım alanları:

  • Futbol ve Futsal sahaları
  • Basketbol sahaları
  • Tenis kortları
  • Voleybol sahaları
  • Buz hokeyi ringleri
  • Binicilik tesisleri
  • Kapalı yüzme havuzları
  • Fitness salonları
  • Mini golf sahaları
  • Çok amaçlı spor salonları

Başboğa olarak, aydınlatma, iklimlendirme, havalandırma, soğutma, ısıtma, akustik ses izolasyonu, yalıtım, manuel ya da elektronik cephe açıp kapama, spor sahası zemini oluşturulması seçenekleriyle projenize ve ihtiyacınıza en uygun opsiyon- aksesuar sistemleriyle anahtar teslim hizmet vermekteyiz. Tüm yapılarımız International Building Code uyarınca tasarlanıp üretilmektedir. Yapılarımız ağır hava şartlarına ve sismik aktivitelere karşı dayanıklıdır. Kısa zamanda yatırımızın size geri dönüşünü sağlayan projelerimizle iki yıl ürün garantisi ve satış sonrası teknik servis hizmeti sunmaktayız.